РУ | LV | EN

Par klubu

D.I.S.K.

Sabiedrisko sporta organizāciju D.I.S.K. (Daugavpils izpletņlēcēju sporta klubs) 1999.gadā dibināja 10 Daugavpils izpletņlēcēji. 13 darbības gadu laikā D.I.S.K. biedru skaits palielinājās līdz 30 cilvēkiem. Kluba sporta bāze atrodas lidlaukā Zapadnaja Grīva, Daugavpils novadā (3m attālumā no Daugavpils pilsētas centra), kur katru gadu no aprīļa līdz oktobrim, brīvdienās un svētku dienās notiek lēcieni ar izpletņiem no lidmašīnas AN-2 (augstums -3000m) un lidmašīnas JAK-18t treniņu lidojumi.

D.I.S.K. galvenais uzdevums ir sniegt sportistiem izpletņlēkšanas meistarības augšanas iespējas, kā arī atbalstīt aviācijas sporta veidu popularizēšanu Latvijā.

Kluba galvenā bagātība- augsti profesionāli instruktori un vienots sportistu kolektīvs. Kluba instruktori ir atzīti sporta meistari, dažādu nacionālo un starptautisko sacensību uzvarētāji, demonstrējumu lēcienu dalībnieki. Iesācēji tiek ieskatīti grupās pie kāda no visvairāk pieredzējušiem instruktoriem, kur tie iziet teorētisko un zemes sagatavošanas, pēc tam – mācību programmas praktisko daļu . Klubs nodrošina individuālu pieeju katram sportistam visā mācību procesā.

Izņemot kluba sportistus, aptuveni 500 cilvēku katru sezonu veic mūsu lidlaukā savu pirmo lēcienu ar izpletni. Daudzi Daugavpils iedzīvotāji un viesi nedēļas nogalē atbrauc apbrīnot krāsainas izpletņu domes, kā arī pa lidmašīnas logu paskatīties uz pilsētu.

License