РУ | LV | EN

Pirmais lēciens pēc “Static Line” metodes

“Static Line” ir speciāls lēciena veids, kurš ir domāts cilvēkiem, kuri to veic pirmo reizi. Šajā lēcienā izpletnis atveras automātiski ar troses palīdzību, kad lēcējs pamet lidmašīnu. Tas nozīmē, ka lēcējam nav jāveic izpletņa atvēršanas procedūra, kas sniedz iespēju lekt cilvēkam bez iepriekšējās izpletņlēkšanas pieredzes.

Static line

Lēciens sastāv no vairākiem posmiem:

“Static Line” lēciens tiek veikts ar liela izmēra sporta izpletni. Tas ir speciāli domāts cilvēkiem, kuriem nav iepriekšējās izpletņlēkšanas pieredzes vai arī tiem, kuri ir tikko uzsākuši savu izpletņlēcēja ceļu. Atšķirībā no apaļajiem armijas izpletņiem, sporta izpletnis ir pilnībā kontrolējams, kas sniedz iespēju piezemēties jebkurā Jums vēlamā punktā.

Lēciens sākas ar nepieciešamo dokumentu uzrādīšanu lidlauka personālam, anketas aizpildīšanu un pakalpojuma apmaksu. Pēc šīm procedūrām seko instruktāža, kurā tiks sniegta visa nepieciešamā informācija, lai lēciens būtu drošs un patīkams. Tiks pastāstīts par izpletņa uzbūvi, tā tehniskajiem parametriem, par drošu atdalīšanos no lidmašīnas, izpletņa pilotēšanu un piezemēšanos. Pēc teorētiskās daļas sekos praktiskā nodarbībā, kurā varēs izmēģināt atdalīšanos no lidmašīnas maketa un citas lidojuma laikā nepieciešamās darbības.

Pēc iznstruktāžas tiks izsniegts izpletnis, ķivere, brilles un kombinizons. Pēc ekipējuma pārbaudes, kopā ar pārējiem izpletņlēcējiem, Jūs dosieties uz lidmašīnu. No lidmašīnas pacelšanās brīža līdz nepieciešamā augstuma uzņemšanai būs aptuveni 15 minūtes, pa kurām katrs no lēcējiem var izbaudīt apkārtējos skatus un iekšējos pārdzīvojumus. Sasniedzot 1600m augstumu, instruktors pados komandu “sagatavoties”, kas nozīmēs, ka Jums ir jāpieceļas un jāsagatavojas spert soli pretī brīvībai un neaprakstāmām sajūtām. Sadzirdot komandu “aiziet” Jūs pametīsiet lidmašīnu un pēc ~3-5 sekundēm virs Jūsu galvas parādīsies atvērts izpletnis, ar kuru Jūs pavadīsiet debesīs vēl aptuveni 5 min. Pa rāciju Jums tiks raidītas instrukcijas, kā pareizi pilotēt izpletni, lai labvēlīgi piezemēties noteiktajā zonā.

Faktiski lēciens ar izpletni aizņem tikai dažas minūtes, bet gandarījums, kurš tiek iegūts pārvarot savas bailes un paskatoties uz pasauli no cita skatupunkta, paliek ar Jums uz vairākām dienām vai pat nedēļām.

Pirms pieteikšanās lēcienam, iepazīstieties ar noteikumiem un dokumentiem, kuri nepieciešami lēciena veikšanai. Lai pieteikties lēcienam, izmantojiem online pieteikšanos vai sadaļu kontakti.